Polestar 2 publikuje cennik w Europie

0
Polestar 2 [CENNIK]

Polestar, czyli spółka należąca do Volvo i Geely mająca produkować wysokiej jakości samochody elektryczne, ogłosiła właśnie ceny swojego pierwszego „elektryka”.

Polestar 2, bo tak nazywa się będzie pierwszy samochód elektryczny Volvo będzie sedanem i ma konkurować bezpośrednio z Teslą Model 3.

Na szwedzko-chińskiego elektryka można już składać zamówienia w formie pre-order. Produkcja modelu ma rozpocząć się w 2020 roku i w tym samym roku ma się rozpocząć również dostawa do klientów.

Polestar 2 [CENA]

Polestar 2 w początkowej fazie będzie dostępny tylko w kilku krajach Europy:

  • Niemcy (58 800 EUR)
  • Norwegia (469 000 NOK)
  • Szwecja (469 000 SEK)
  • Wielka Brytania (49 900 GPB)
  • Belgia i Holandia (59 800 EUR)

Wprowadzenie na rynek poza Europą planowane jest również w Ameryce Północnej, gdzie Volvo i spółka zależna Polestar otrzymują oddzielne ulgi podatkowe. Orientacyjna cena w USA ma wynosić ok. 63 000 dolarów. Samochód będzie dostępny oczywiście również w Chinach, gdzie firma otworzyła właśnie fabrykę.

Polestar 2 to pierwszy całkowicie elektryczny model marki. Zapewnia 660 Nm momentu obrotowego na drodze i do pierwszej setki rozpędza się w mniej niż 5 s.

Bateria składa się z 324 ogniw podzielonych na 27 modułów. Moc ładowania DC powinna wynosić do 150 kW. W przypadku ładowania prądu przemiennego (AC) obiecano moc 11 kW.

Polestar podaje, że jego elektryczny model przejedzie na całej baterii 500 kilometrów (WLTP).

Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o samochodzie i wziąć udział w jazdach testowych, wkrótce będzie miał okazję to zrobić w nowej sieci oddziałów, która właśnie powstaje. Do końca 2020 roku na całym świecie ma być otwartych 50 salonów (w tym aż 7 w Niemczech).

Źródło: Polestar