Najtańszy samochód elektryczny w Polsce! Skoda publikuje ceny CITIGOe iV

0
Elektryczna Skoda Citigo

Skoda zaprezentowała pierwszy samochód elektryczny w swojej historii. Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami został nim model CITIGO.

SKODA CITIGOe iV – ZASIĘG

SKODA CITIGOe iV to pierwszy w pełni elektryczny samochód w historii marki. Został on wyposażony w silnik elektryczny o mocy 82 KM oraz akumulator litowo-jonowy o pojemności 36,8 kWh, zapewniający zasięg do 260 km. Ten przyjazny dla środowiska pojazd jest doskonale przystosowany do jazdy w miejskich warunkach. Pierwszy w pełni elektryczny model ŠKODY jest już dostępny w limitowanej ofercie premierowej.

Elektryczna Skoda CitigoSKODA CITIGOe iV – CENA

Elektryczna SKODA CITIGOe iV dostępna jest już teraz w limitowanej ofercie premierowej. Do 30 listopada 2019 r. w ramach promocji cena elektrycznej Skody wynosi 73 300 zł.

Aktualizacja! Mamy informację od pierwszych czytelników, którzy wczoraj zarezerwowali CITIGOe!
Zamawiając samochód do 30 listopada, rezerwujemy go po cenie premierowej 73 300 zł. Odbiór samochodu dealerzy przewidują w styczniu/lutym 2020 r. co oznacza, że już wtedy powinien obowiązywać nabór na dopłaty do samochodów elektrycznych. W związku z tym, przy zakupie samochodu do 30 listopada, będzie możliwości otrzymania dopłaty w wysokości 30% ceny zakupu. W takim przypadku nowa elektryczna Skoda Citigo będzie kosztować 51 310 zł❗️🔥

Czytaj więcej: Dopłaty do samochodów elektrycznych – najnowsze informacje

Cennik pierwszego w pełni elektrycznego modelu ŠKODY dostępny jest poniżej:

 

SKODA CITIGOe iV – WYMIARY

Zeroemisyjne, zwinne i przestronne auto powstało z myślą o komfortowym poruszaniu się po miastach. Pomimo kompaktowych wymiarów: 3597 mm długości i 1645 mm szerokości, ŠKODA CITIGOe iV oferuje przestronne, czteroosobowe wnętrze z bagażnikiem o pojemności 250 l, który można zwiększyć do 923 l po złożeniu tylnych siedzeń. W pierwszej w pełni elektrycznej ŠKODZIE przeprojektowano elementy nadwozia, zamontowano światła do jazdy dziennej w technologii LED oraz zintegrowane kierunkowskazy.

Elektryczna Skoda Citigo

SKODA CITIGOe iV – DANE TECHNICZNE, SPECYFIKACJA

ŠKODA CITIGOe iV, wyposażona w napęd na przednią oś, posiada silnik o mocy 61 kW, który gwarantuje cichą, płynną i dynamiczną jazdę. Maksymalny moment obrotowy 210 Nm jest dostępny natychmiast od momentu ruszenia pojazdu. W praktyce oznacza to bardzo dobrą dynamikę i moc, pozwalającą na przyspieszenie od 60 do 100 km/h w ciągu 7,6 sek. oraz od 0 do 100 km/h w ciągu 12,3 s.

Maksymalna prędkość dla CITIGOe iV wynosi 130 km/h.
SKODA CITIGOe iV – BATERIA I ŁADOWANIE

Zamontowany w podwoziu akumulator litowo-jonowy ma wymiary 1,1 x 1,7 m i zaledwie 30 cm wysokości. Można go naładować na kilka sposobów. Na stacjach szybkiego ładowania, korzystając ze specjalnego przewodu CCS i ładowarki o mocy 40 kW, akumulator będzie naładowany w 80% już po godzinie. Korzystając z ładowarki naściennej AC o mocy 7,2 kW uzyskamy ten sam poziom naładowania w ciągu 4 godzin i 15 minut. Samochód można też podłączyć do standardowego gniazdka elektrycznego i ładować z mocą 2,3 kW.

Bogate wyposażenie dla komfortu i bezpieczeństwa

ŠKODA CITIGOe iV będzie dostępna w wersjach wyposażenia Ambition oraz Style. W wersji Ambition wyposażenie standardowe obejmuje m.in.: asystenta pasa ruchu LANE ASSIST, automatyczną klimatyzację CLIMATRONIC, Radio Swing z Bluetooth, reflektory przednie ze światłami do jazdy dziennej LED, kabel do ładowania z domowego źródła prądu 230 V oraz gniazdo Type 2, które umożliwia ładowanie prądem przemiennym do 7,2 kW.

Wersja Style oferuje natomiast m.in.: 16-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, pakiet SUNSET z przyciemnianymi szybami bocznymi i szybą pokrywy bagażnika, trójramienną wielofunkcyjną kierownicę, oświetlenie wnętrza LED Ambiente, gniazdo CCS umożliwiające ładowanie prądem stałym do 40 kW oraz kabel do ładowania prądem przemiennym na stacjach ładowania do 7,2 kW.

Źródło: Skoda materiały prasowe