Nissan obniża cenę LEAFa. Po dopłatach auto startuje od ceny 82 600 zł [AKTUALIZACJA]

0
Nissan Leaf w promocji z dopłatą w cenie od 82 600 zł

[AKTUALIZACJA] 26-11-2019

NISSAN LEAF DALEJ DOSTĘPNY W CENIE PROMOCYJNEJ

Po naszej wiadomości o obniżce ceny na model LEAF, w piątek i w sobotę do salonów ruszyło wielu klientów zainteresowanych zakupem. Jak się okazało – niektórym udało się zamówić samochód, inni otrzymali informację, że samochodów już nie ma, a u jeszcze innych sprzedawcy nawet nie wiedzieli o tej promocji. W związku z komentarzami czytelników, że wszystkie LEAFy objęte promocją zostały już sprzedane postanowiliśmy zapytać centralę Nissana czy tak faktycznie jest.

Nie braknie dla nikogo

W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że rzeczywiście wiele samochodów zostało sprzedanych, ale nie wszystkie (!). W niektórych salonach fizycznie może nie być już samochodów, co nie oznacza, że nie można ich zamówić lub sprowadzić z innego salonu. Centrala wspomniała, że jeżeli nie ma LEAFa w danym salonie to można wejść na stronę Nissana -> Oferty zakupu -> Auta dostępne od ręki [link] i tam powinna znajdować się lista salonów, w których dostępny jest japoński „elektryk”. Baza aut jest w miarę możliwości aktualizowana na bieżąco, ale okazuje się, że czasami samochodu już fizycznie nie ma, a nie został jeszcze „zdjęty” ze strony internetowej. Dlatego najlepiej zadzwonić do wybranego salonu.

Co zrobić jeśli w salonie nie ma LEAFa i dealer twierdzi, że już nie można zamówić?

Otóż oprócz samochodów znajdujących się u dealerów, Nissan posiada jeszcze stok centralny, na którym znajdują się auta nie przypisane jeszcze do żadnego dealera. W związku z tym, jeśli dealer twierdzi, że nie ma już LEAFa to może go sprowadzić ze stoku centralnego. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że nawet w przypadku wykupienia Nissanów LEAF od wszystkich dealerów w Polsce oraz opróżnienia całego stoku, sytuacja dalej jest pod kontrolą. Nissan gwarantuje, że na prośbę kupujących może sprowadzić LEAFy z innych państw (kupujący musi wtedy zgodzić się na dłuższy czas oczekiwania). Oznacza to, że firma jest przygotowana na wszystkie możliwe warianty i twierdzi, że aut nie braknie dla nikogo. Należy pamiętać, że oferta dotyczy tylko rocznika 2019.


Obecny tydzień to istne szaleństwo w świecie samochodów elektrycznych. Początek tygodnia rozpoczęliśmy premierą elektrycznego Mustanga (czytaj tutaj), następnie pojawiły się informacje o wyższych dopłatach do EV na Słowacji (czytaj), a Volkswagen zaprezentował koncept elektrycznego Passata (ID. Space Vizzion). Wczoraj Renault opublikowało cennik nowego Zoe i będzie można otrzymać na nie dopłaty (czytaj), a dzisiaj premierę miał elektryczny pickup Tesli (Cybertruck).

Taka dawka gorących newsów (i jeszcze kilka, o których nie wspomnieliśmy) wystarczyłaby na dobry miesiąc, a tu w dzień premiery nowej Tesli, Nissan idąc w ślady Renault postanawia obniżyć ceny LEAFa – i to jak!

Czytaj więcej: Nasz test Nissana LEAF 40 kWh

Nowy cennik Nissana LEAFa
NISSAN LEAF – BĘDĄ DOPŁATY DO SAMOCHODU

Specjalna oferta rocznika 2019 rozpoczyna się teraz od 118 tys. zł (wcześniej 157 700 zł). Oznacza to, że po rozpoczęciu naboru na dopłaty do samochodów elektrycznych będzie możliwość otrzymania bonusu w wysokości 30% od ceny zakupu. Dokładniej rzecz biorąc to znaczy, że od teraz można kupić Nissana LEAFa od kwoty 82 600 zł (!) po dopłacie z FNT.

UWAGA! Producent zarówno na stronie jak i w cenniku podaje kilkukrotnie informację, że liczba samochodów w tej cenie jest ograniczona!

Czytaj więcej: Niedługo ruszają dopłaty do samochodów elektrycznych dla osób fizycznych

Samochody, które zostaną objęte dopłatą dla osób fizycznych: