Tesla podpisuje nową umowę na dostawy baterii z firmą Panasonic

0
PANASONIC, TESLA, BATERIE

Tesla ogłosiła dziś zawarcie nowej umowy z firmą Panasonic. Ma ona na celu zabezpieczenie dużej ilości dostaw baterii, które pozwolą zrealizować ambitne cele produkcyjne Tesli.

Zgodnie z wydanym komunikatem, w dniu 29 grudnia 2020 r. Tesla i Panasonic zawarły Umowę cenową 2021 obowiązującą od 1 października 2020 r. do 31 marca 2022 r. Umowa dotyczy dostaw ogniw litowo-jonowych produkowanych w Japonii.

Komunikat nie zawiera więcej szczegółów. Warto zauważyć jednak, że patrząc historycznie, ogniwa, które Panasonic dostarczał Tesli z Japonii, były przeznaczone do Modeli S i X. Jakiś czas temu Panasonic ujawnił, że specjalnie dla Tesli rozpoczyna produkcję nowych ogniw akumulatorowych o lepszej wydajności.

Współpraca Tesli i Panasonic

Tesla współpracuje z Panasonic od ponad dziesięciu lat. Japoński producent był jednym z nielicznych dostawców akumulatorów, którzy już od dawna dostarczali Tesli baterie do produkcji aut. Chociaż Tesla ostatnimi czasy posunęła się naprzód z planem produkcji własnych ogniw akumulatorowych, niedawno światło dzienne ujrzała informacja, że Panasonic może być jednym z producentów nowego ogniwa zaprojektowanego przez Teslę. Ponadto, niezależnie od planów dotyczących produkcji własnych baterii, firma Elona Muska w dalszym ciągu posiłkuje się dostawami od zewnętrznych producentów, aby móc zrealizować w najbliższym czasie swoje plany produkcyjne.

źródło: electrek.co