Dostawy VW ID.3 dopiero za około rok

0
VOLKSWAGEN ID.3 CENA CENNIK W POLSCE

Volkswagen obecnie przekształca całą fabrykę w Zwickau na produkcje tylko i wyłącznie samochodów elektrycznych. W ubiegłym tygodniu firma ogłosiła, że produkcja elektrycznego modelu ID.3 rozpocznie się w listopadzie 2019 r. Niestety dostaw tego samochodu możemy się spodziewać znacznie później.

Niedawno VW ogłosił w komunikacie prasowym, że pierwsze dostawy ID.3 rozpoczną się latem 2020 roku.Jak się okazało konwersja fabryki produkującej samochody spalinowe na fabrykę produkującą auta czysto elektryczne zajmie sporo czasu i firma będzie początkowo produkować ID.3 w niewielkiej ilości. W raz z biegiem czasu przystosowywanie fabryki do EV będzie postępować i VW będzie zwiększać wolumen produkcji.

Kolejnym powodem tak odległego terminu dostaw jest to, że producent z Wolfsburga chce również rozpocząć dostawy ID.3 w 30 krajach jednocześnie. W związku z tym potrzebuje dobrze rozwiniętej linii produkcyjnej, tym bardziej posiadając już ponad 30 tys. zamówień na ten model.

Rzecznik prasowy Volkswagena potwierdził również ambitny cel sprzedaży około 100 tys. pojazdów elektrycznych z grupy VW w 2020 roku opartych na platformie MEB.