Nowa umowa Tesli i LG Chem

0
źródło: koreatimes.co.kr

Współpraca między Teslą i LG Chem wydaje się ostatnio zacieśniać. Spekuluje się, że firma Elona Muska podpisała umowę na dostawę niklowych baterii (NCMA) przez koreańskiego producenta. Baterie miałyby zostać użyte przy produkcji Tesli Model Y w Gigafactory w Szanghaju.

Dostawcy baterii Tesli

Przez pierwsze dziesięć lat produkcji Tesli wyłącznym dostawcą baterii był Panasonic. Wraz z rozpoczęciem produkcji Modelu 3 w Gigafactory w Szanghaju rozpoczęto walidację ogniw innych producentów, w tym LG Chem i CATL. Niedawno Tesla ogłosiła również plany wyprodukowania własnych baterii, ale dodano, że firma nadal w głównej mierze będzie korzystała z usług zewnętrznych dostawców.

Panasonic nadal pozostaje jednym z liderów wśród dostawców baterii, ale ostatnio pojawiły się plotki, że amerykański producent samochodów coraz częściej zwraca się ku koreańskiemu LG Chem. We wrześniu, krótko po organizacji „Battery Day”, pojawiły się doniesienia, że ​​Tesla chce nabyć udziały LG Chem. Później podano informację, że LG ogłosiło plany produkcji nowych ogniw akumulatorowych o dokładnie takich samych parametrach, jak zapowiadane 4680 ogniwo Tesli . Koreański producent akumulatorów potwierdził również plan dwukrotnego zwiększenia produkcji baterii w Chinach, po to by zaspokoić popyt związany z rozpoczęciem produkcji modelu Y w Gigafactory Shanghai.

Nowa umowa na dostawę baterii NCMA

Jak podaje Korea Times, LG zamierza dostarczyć nowe ogniwo akumulatorowe NCMA Tesli:

„Nowa jednostka biznesowa LG zajmująca się bateriami ma stać się pierwszą firmą, która w przyszłym roku będzie produkować baterie do pojazdów elektrycznych zawierające nikiel, kobalt, mangan i aluminium (NCMA). Według źródeł branżowych, LG Energy Solution ma dostarczyć akumulatory NCMA Tesli.”

LG Chem odmówił potwierdzenia lub zaprzeczenia powyższej informacji. Wydał jedynie krótki komunikat, w którym wyjaśnia, że firma nie może ujawniać danych swoich klientów.

Technologia akumulatorów NCMA bogatych w nikiel jest czymś, nad czym firma LG pracuje już od jakiegoś czasu i oczekuje się, że dzięki tej technologii zwiększy się gęstość energii produkowanych ogniw. Elon Musk zaczął ostatnio naciskać na producentów niklu, aby zwiększyli produkcję, ponieważ spodziewa się, że jego zasoby mogą stać się wąskim gardłem w produkcji baterii.

źródło: electrek.co