BOŚ ogłasza nabór dla firm leasingowych w programie „Mój elektryk”

0
PKO LEASING, MASTERLEASE, NAJEM DŁUGOTERMINOWY, BOŚ, BANK OCHRONY ŚRODOWISKA, BANK OCHRONY ŚRODOWISKA DOPŁATY, DOPŁATY PROGRAM MÓJ ELEKTRYK, MÓJ ELEKTRYK DOPŁATY, DOPŁATY DO ZAKUPU SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, PROGRAM MÓJ ELEKTRYK NABÓR WNIOSKÓW, DOPŁATY DO LEASINGU SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, DOPŁATY DO LEASINGU, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, NFOŚIGW, NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ DOPŁATY

Bank Ochrony Środowiska ogłosił nabór dla firm leasingowych, które chciałyby podjąć współpracę w ramach programu „Mój elektryk” – poinformowano w czwartkowym komunikacie banku. Na dopłaty do leasingu przeznaczone zostanie 400 mln zł.

Jak podano w komunikacie, BOŚ rozpoczął właśnie nabór dla firm leasingowych w programie „Mój elektryk”. „Wnioski oceniane będą zgodnie z zasadami i kryteriami określonymi przez NFOŚiGW. Wszystkie firmy leasingowe spełniające kryteria będą mogły podpisać umowę współpracy z BOŚ, a ich klienci – otrzymać dopłaty„.

Wnioski o dopłatę do leasingu aut elektrycznych

Firmy leasingowe zainteresowane współpracą powinny wypełnić wniosek i przesłać go do banku elektronicznie. Wszystkie szczegóły dostępne są pod adresem www.bosbank.pl/moj-elektryk. Zakwalifikowane firmy i instytucje będą mogły liczyć na dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych elektrycznych pojazdów osobowych i dostawczych. Dopłata do leasingu może dotyczyć m.in. samochodów do przewozu max 8 osób (kategoria M1) i pojazdów dostawczych o masie do 3,5 t (kategoria N1). Dopłatami do leasingu nie są objęte pojazdy ciężarowe i autobusy.

Program „Mój elektryk”

Program „Mój elektryk” został zaplanowany na lata 2021-2026. Budżet to 500 mln zł, z czego 400 mln zł jest przeznaczone na dopłaty do leasingu. Osoby fizyczne już od 12 lipca 2021r. mogą składać wnioski w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w celu otrzymania dotacji do zakupu osobowego samochodu elektrycznego. Nabór wniosków potrwa do końca września 2025 r. Maksymalna kwota dopłaty to 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych (posiadaczy Karty Dużej Rodziny, KDR) – 27 000 zł. Dzięki programowi „Mój elektryk” można otrzymać dopłatę do zakupu fabrycznie nowych pojazdów zeroemisyjnych kategorii M1, których koszt nabycia nie przekracza 225 tys. zł (limit cenowy nie dotyczy posiadaczy KDR). Budżet naboru dla osób fizycznych wynosi do 100 mln zł.
W kolejnym etapie NFOŚiGW uruchomi dotacje na zakupu pojazdów przez klientów instytucjonalnych (innych niż osoby prywatne).
źródło: ISBnews