Norwegia: Tesla otwiera kolejne Superchargery dla innych EV

0
TESLA, TESLA SUPERCHARGER, TESLA SIEĆ SUPERCHARGERÓW, TESLA ŁADOWARKI, TESLA STACJE ŁADOWANIA, STACJE ŁADOWANIA TESLI, ŁADOWARKI TESLI, SUPERCHARGER, ŁADOWANIE TESLI, MAPA STACJI ŁADOWANIA TESLI, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, ELON MUSK, TESLA SUPERCHARGERS, BEV, HOLANDIA OTWARTE SUPERCHARGERY, TESLA OTWIERA SUPERCHARGERY DLA INNYCH MAREK, ŁADOWANIE INNYCH SAMOCHODÓW NIŻ TESLA NA SUPERCHARGERZE, NORWEGIA OTWARTE SUPERCHARGERY, JAK NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY NA SUPERCHARGERZE, NORDKAPP, NORWEGIA TRASA NA NORDKAPP, SUPERCHARGERY PRZYLĄDEK PÓŁNOCNY

Tesla otworzyła w Norwegii kolejne Superchargery dla innych aut elektrycznych. Zgodnie z relacjami kierowców, prawie cała trasa na Nordkapp jest już otwarta dla samochodów elektrycznych innych producentów.

Zgodnie z pojawiającymi się w internecie informacjami, Tesla otworzyła w Norwegii kolejne 42 lokalizacje swoich ultraszybkich stacji ładowania dla kierowców aut elektrycznych pozostałych producentów.

Po raz pierwszy amerykański producent samochodów elektrycznych otworzył testowo 10 Superchargerów w Holandii w listopadzie ubiegłego roku. Z kolei w styczniu tego roku otwarto 15 kolejnych stacji w Norwegii oraz 16 we Francji, a w lutym otwarto już wszystkie Superchargery w Holandii.

Warto przypomnieć, że do tej pory Tesla przez lata budowała sieć ultraszybkich stacji ładowania na całym świecie, ale były one przeznaczone tylko dla aut tejże marki. Od końca ubiegłego roku Tesla zaczęła zmieniać swoją politykę związaną z Superchargerami w związku z dotacjami do budowy infrastruktury ogólnodostępnej w różnych państwach na świecie. Dlatego teraz Tesla, aby móc ubiegać się o fundusze na rozbudowę infrastruktury do ładowania, musi otworzyć swoją infrastrukturę dla wszystkich EV.

Przeczytaj również: Holandia: Tesla otwiera wszystkie stacje Supercharger dla innych modeli EV

Otwarte Superchargery na trasie na Nordkapp

Tesla po raz kolejny powiększyła swoją bazę otwartych Superchargerów w Norwegii. Jak możemy przeczytać na Portalu Teslamag, praktycznie cała sieć Superchargerów na trasie do Przylądka Północnego została już udostępniona kierowcom innych marek EV. Nadal kilka stacji jest dostępnych jedynie dla posiadaczy Tesli. Szczególnie ma to miejsce na południu kraju, a to prawdopodobnie dlatego, że w tym rejonie jest wiele stacji innych operatorów, na których pozostali użytkownicy aut elektrycznych mogą ładować swoje samochody. Północ Norwegii nie jest tak dobrze wyposażona w Superchargery jak południe. Odległość między niektórymi udostępnionymi Superchargerami na północy kraju wynosi nawet ok. 400 km.

Przylądek Północny (Nordkapp) to najbardziej wysunięty na północ punkt w Europie. Jest to bardzo popularny cel wycieczek. Można tam dotrzeć drogą lądową lub statkiem. Ostatni z Superchargerów znajduje się zaledwie 30 km od samego Przylądka.

Przeczytaj również: Norwegia: Tesla zamierza otworzyć kolejne Superchargery dla wszystkich EV

Jak naładować samochód elektryczny na stacji Supercharger?

Sposób ładowania innych samochodów elektrycznych niż Tesla na stacjach Spercharger nie jest skomplikowany. Kierowcy samochodów elektrycznych innych marek mogą uruchamiać i kończyć proces ładowania za pośrednictwem aplikacji Tesli. Ceny za kWh różnią się w zależności od lokalizacji, a koszty ładowania można obniżyć dzięki wykupieniu miesięcznego abonamentu.

źródło: Teslamag