Tesla oficjalnie zatwierdzona jako dostawca energii elektrycznej w UK

0
TESLA DOSTAWCĄ ENERGII W WIELKIEJ BRYTANII, TESLA, TESLA ENERGY, TESLA SPRZEDAWCĄ ENERGII ELEKTRYCZNEJ W UK

W zeszłym roku szef Tesli Elon Musk powiedział, że firma zamierza utworzyć spółkę córkę Tesla Energy, która będzie sprzedawać energię elektryczną na całym świecie.

Od początku 2020 roku krążyły pogłoski, że Tesla stara się zostać dostawcą energii w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek sama firma nic o tym nie wspominała.

Przeczytaj też: Tesla obniża ceny swoich aut i przy okazji zabiera darmowe ładowanie na SC

Temat ten pozostawał w ukryciu aż do wczoraj, kiedy to Urząd Rynku Gazu i Energii Elektrycznej w Wielkiej Brytanii (Ofgem) zatwierdził amerykańską firmę jako dostawcę energii elektrycznej w UK.

Warto wspomnieć, że Tesla oprócz produkcji samochodów elektrycznych, instaluje magazyny energii (Powerpack, Powerwall) oraz rozpoczęła niedawno w Stanach Zjednoczonych zakładanie solarnych dachów (Tesla Solar Roof).

Nawet po zatwierdzeniu wniosku, powód aplikowania firmy nie jest jeszcze do końca jasny. Tesla nie posiada w Wielkiej Brytanii żadnych zainstalowanych mocy solarnych ani wiatrowych. Jedyne jej aktywa to magazyny energii, które zainstalowano m.in. w centrach dystrybucyjnych Amazona oraz Manchaster Science Park.

Przeczytaj też: Tesla Model X z przebiegiem ponad 600 tys. km. Co się zepsuło? Ile kosztowały naprawy?

Poniżej oficjalne pismo potwierdzające zatwierdzenie Tesli jako dostawcę energii elektrycznej w UK:

Źródło: electrek.co