Carrefour zainstaluje stacje ładowania przy wszystkich swoich supermarketach we Francji

0
CARREFOUR STACJE ŁADOWANIA, CARREFOUR PUNKTY ŁADOWANIA, FRANCJA STACJE ŁADOWANIA, PUNKTY ŁADOWANIA NA PARKINGACH SKLEPOWYCH WE FRANCJI, ALLEGO STACJE ŁADOWANIA CARREFOUR, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, PUNKT ŁADOWANIA, STACJA ŁADOWANIA EV, STACJA ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNY, WSPÓŁPRACA ALLEGO I CARREFOUR, WSPÓŁPRACA DRIVECO I CARREFOUR

Carrefour rozszerza we Francji swój projekt budowy stacji ładowania na wszystkie sklepy. Do 2025 roku w ponad 700 sklepach Carrefour w całym kraju ma zostać uruchomionych łącznie 5000 publicznie dostępnych punktów ładowania.

Allego postawi stacje ładowania przy sklepach Carrefour

Za instalację ponad 2000 punktów ładowania o mocach od 75 do 300 kW przy marketach Carrefour do 2023 roku jest odpowiedzialna firma Allego. Instalacja obejmie w sumie ponad 200 lokalizacji.

Przeczytaj również: TotalEnergies zainstaluje szybkie ładowarki DC na autostradach we Francji

Oprócz punktów szybkiego ładowania pojawią się również punkty ładowania o mocy 22 kW (co prawda na razie nie wiadomo jeszcze w jakich proporcjach AC/DC) oraz bezpłatna usługa ładowania lekkich pojazdów elektrycznych takich jak rowery elektryczne, motorowery elektryczne i skutery elektryczne. Ładowarki o mocy 22 kW mają być bezpłatne przez pierwszą godzinę dla klientów posiadających kartę lojalnościową Carrefour. 

Jak podaje właściciel francuskiej sieci sklepów, wszystkie stacje ładowania będą zasilane w 100% zieloną energią. Pierwszy punkt szybkiego ładowania ma zostać uruchomiony już 8 kwietnia na parkingu supermarketu Carrefour w La Chapelle-Saint-Luc. Każdy hipermarket będzie miał średnio dziesięć punktów ładowania, a każdy supermarket pięć. Do tej liczby nie wliczają się punkty ładowania dla elektrycznych jednośladów. Do 2025 roku planuje się łącznie powstanie 5000 punktów ładowania: 2000 punktów ładowania we współpracy z Allego i 3000 dodatkowych punktów ładowania we współpracy z francuską firmą Driveco. Do obsługi punktów ładowania będzie wymagana aplikacja Carrefour Énergies. Za jej pomocą będzie możliwe zlokalizowanie stacji, jej uruchomienie i opłacenie ładowania.

Stacje ładowania na sklepowych parkingach

Podobne projekty są realizowane także w Niemczech: w Berlinie Allego uruchomiło park ładowania przed tamtejszymi sklepami Metro. Inwestycja obejmuje cztery stacje DC o mocach 300 kW i 150 kW oraz dziesięć punktów ładowania AC o mocy do 22 kW. Allego ogłosiło również współpracę z siecią supermarketów Rewe, gdzie zainstalowane zostaną punkty ultraszybkiego ładowania w 100 oddziałach sieci supermarketów.

Przeczytaj również: Hiszpania: Iberdrola stawia kolejne ładowarki wspólnie z Leroy Merlin i First Stop

źródło: Carrefour, Allego