Volvo do 2030 roku całkowicie zrezygnuje z samochodów spalinowych w tym również hybrydowych

0
VOLVO, VOLVO ELEKTRYCZNE, VOLVO SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY VOLVO GRAFIKA, VOLVO XC40 RECHARGE

Volvo do 2030 roku planuje mieć w swojej ofercie tylko samochody elektryczne. Cytując szwedzkiego producenta: „silnik spalinowy nie ma przyszłości”. Wycofane zostaną również wszystkie samochody z silnikami hybrydowymi.

Volvo ogłosiło plan wycofania pojazdów z silnikami spalinowymi, w tym hybrydowymi w perspektywie do 2030 roku. Do tego czasu w ofercie szwedzkiej marki będą tylko samochody całkowicie elektryczne.

Już kilku producentów samochodów ogłosiło całkowite wycofywanie ze swojej oferty pojazdów z silnikami spalinowymi. Kilka dni temu pisaliśmy, że Jaguar od 2025 roku zamierza produkować tylko modele z napędem elektrycznym. Volvo dołącza teraz do tej grupy publikując stanowcze oświadczenie, w którym zapewnia, że już nie wierzy w silniki spalinowe:

Volvo Cars chce stać się liderem na szybko rozwijającym się rynku samochodów elektrycznych premium oraz do 2030 roku chce być firmą produkującą samochody w pełni elektryczne. Do tego czasu firma zamierza sprzedawać wyłącznie samochody w pełni elektryczne i wycofywać ze swojego globalnego portfolio samochody z silnikami spalinowymi, w tym hybrydy.

Chociaż już kilku producentów samochodów ogłosiło wycofanie silnika spalinowego, plany Volvo najodważniejsze, gdyż wycofane mają zostać również samochody z napędem hybrydowym. Ruch ten nastąpił po tym jak kilka rynków ogłosiło, że planuje zakazać sprzedaży nowych pojazdów z silnikiem benzynowym w latach 2030-2040.

Wraz z publikacją oświadczenia, Volvo poinformowało również, że przenosi sprzedaż pojazdów elektrycznych z salonów stacjonarnych do Internetu. Volvo chce w ten sposób spełnić oczekiwania swoich klientów i iść z duchem czasu oraz przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi. Szwedzki producent samochodów ma do tej pory w swojej ofercie tylko jeden całkowicie elektryczny model – Volvo XC40 Recharge. Drugi – Volvo C40 trafi do produkcji jesienią tego roku. W planach są kolejne modele, co Volvo zapowiada publikując poniższą grafikę:

VOLVO, VOLVO ELEKTRYCZNE, VOLVO SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY VOLVO GRAFIKA